WhatsApp Web ile Grup kişilerini dışa aktarın

Whatsapp Web tüm kullanıcıların tüm WhatsApp konuşmalarını bilgisayarda açmasına izin veren ve oradan çok rahat bir şekilde sohbet edebilmesini sağlar. Android veya iOS kullanıcısı olsun tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Bunun için Whatsapp Web bize kolaylık sağlıyor.

https://web.whatsapp.com/

İster yukarıdaki bağlantıdan whatsapp sitesine girerek ister Google whatsapp web yazarak sayfayı açıyoruz.

Aşağıdaki adımları tek tek uygulayarak whatsapp gruplarındaki numaraları dışarı aktarabilirsiniz.

1. Adım

https://web.whatsapp.com/

Daha sonra, bilgisayar ekranınızda QR kodunu göreceksiniz. Telefonunuzdan WhatsApp’ı açmalısınız ve uygulamanın sağ üst köşesinde, üç dikey noktaya tıklayın. “WhatsApp Web” adlı bir seçenek var. Bu seçeneğe tıklayın ve bu QR kodunu bilgisayar ekranında okutun. Bundan sonra, tüm sohbetlerin tarayıcıda otomatik olarak açıldığını göreceksiniz ve bilgisayarınızdan WhatsApp’ı da kullanabilirsiniz.

2. Adım

Bilgisayar ekranının sol tarafında tüm kişilerinizi ve grup sohbetlerinizi bulacaksınız. İstediğiniz grup sohbeti simgesini tıklayın.

Bu gruptaki tüm mesajlar bilgisayar ekranının sağ tarafında görünecektir. Üstte, grubun adını ve ardından aşağıda bazı iletişim bilgilerini bulacaksınız.(Kişilerin adı veya numaralarının göründüğü yer)

3. Adım

Sağ tıklayın ve “İncele” seçeneği görünür ve tıklamanız gerekir. Çoğu bu listenin sonunda bulunur. Bu pencereyi doğrudan açmak için CTRL + ÜST KRKT + I tuşlarına da basabilirsiniz.

4. Adım

Bu simgeye tıkladığınızda, ekranın sağ tarafında otomatik olarak başka bir pencerenin açılacağını göreceksiniz.

5. Adım

Oradaki şeyler gibi bazı kodlamalar bulacaksınız, sadece numaraların olduğu bölüme yani numaraların üzerine sağ tıklayın ve Kopyala> Öğeyi Kopyala seçeneğini seçin.

6. Adım

Şimdi Excel sayfasını açın ve oraya yapıştırın.

Sonra Ctrl + H basın Bir iletişim kutusu görünecektir. Bir boşluk bırakın tümünü değiştire tıklayın.

7. Adım

Şimdi düzeni tek bir kutuda ayarlamak için Veri menüsünden “Metinden sütunlara“. Ardından Sınırlandırılmışa tıklayıp ileri diyoruz.Gelen yerde virgül yazana tik atıp Son diyoruz.

8. Adım

Şimdi tekrar tüm satırı seçin kopyalayın başka bir hücrede özel yapıştır diyin. Devrik dönüşüme tik atıp tamam diyoruz.

Böylece tüm numaralar tek tek sütunda sıralanmış olacak.

İlgili Mesajlar

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments